قوانین آسانسور در آپارتمان آسانسور در ساختمان
قوانین آسانسور در آپارتمان ها

یکی از موارد مهم در ساختمان ها ، وجود قوانین آسانسور در آپارتمان می باشد که جهت کیفیت بهتر و طول عمر بهتر آسانسور می باشد . آسانسور در ساختمان ها نقش مهمی را در حمل و نقل افراد دارد که همین موضوع سبب ایجاد قوانین جهت کیفیت بهتر و عملکرد بهتر شده است .

 

قوانین آپارتمان‌ نشینی در مورد آسانسور

در ماده 23 قانون تملک آپارتمان ها و آسانسور به این موضوع اشاره شده است که اعتراض ساکنین طبقات همکف و یا اول مبنی بر عدم پرداخت هزینه‌های مربوط به آسانسور به علت استفاده نکردن از آن، قابل پذیرش نیست. چرا که قسمت های مشاع و هزینه های آن برعهده همه ساکنین است و دلیل استفاده نکردن از آن نمی تواند ادله ای بر عدم پرداخت هزینه آن باشد.

 

قانون خالی بودن و عدم استفاده از واحد آپارتمان در پرداخت شارژ آسانسور

در ماده 4 قانون تملک آپارتمان‌ها آمده است ، تمام قسمت های مشاع ساختمان ها که پرداخت حق شارژ ساختمان‌ به صورت ماهانه الزامی است باید پرداخت شود . این موضوع باعث میشود که استفاده یا عدم استفاده از بخش های مشاع ، تأثیری پرداخت و یا عدم پرداخت حق شارژ آپارتمان ندارد.

در واقع باید گفت خالی بودن هر واحد که در آن ترتدی ندارد هم باید به پرداخت حق شارژ آن ساختمان رسیدگی کند و مبلغ شارژ ماهانه را پرداخت نمایید .

 

وظایف مدیر ساختمان در قانون آسانسور

در ساختمان ها مدیر ساختمان ، وظیفه دارد تمام ساختمان را در مقابل خطرات احتمالی بیمه کند و براساس قانون سهم هر یک از واحدها از حق بیمه براساس متراژ هر واحد تعیین می‌شود که مدیران ساختمان وظیفه دارد برای جمع ‌آوری شارژهای ماهیانه اقدام کند و هزینه‌های مربوط به آسانسور ، تعمیرات و بیمه را در قرار داد درج کنند .

 

چه مواردی جزء هزینه های ماهیانه ساختمان می شود

هزینه‌های برق عمومی که شامل برق آسانسور هم می‌شود

هزینه‌ های آب ، برق ، گاز و سرایدار

کلیه هزینه تعمیرات و نگهداری ساختمان که شامل هزینه تعمیرات و نگهداری آسانسور هم می‌شود

هزینه‌ لوازمی مثل مواد شوینده ، لامپ ، نگهداری از باغچه ، زیباسازی و سایر خرج های عمومی جهت سالم نگهداشتن محیط ساختمان

مدیران وظیفه دارد که برای سرویس ماهیانه آسانسور در ساختمان با شرکتی معتبر قرار داشته باشند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی برای آسانسور ، شرکت آسانسوری باید خسارات را بررسی کند .

 

محاسبه و افزایش هر طبقه در قیمت آسانسور

هنگامی که می خواهید آسانسور ساختمان تان را راه اندازی کنید و قطعات را خریداری کنید ، باید تعداد طبقات ساختمان را در نظر داشته باشید و با استفاده از مشاوران ما در مجموعه آسانسور برزده لیست صفر تا صد قطعات را می توانید دریاقت کنید .

افزایش و کاهش طبقات نیز در تغییر قیمت نهایی خرید قطعات اسانسور تاثیرگذار است که در صورت تغییر آن باید مواد مهمی مثل ریل آسانسور ، درب طبقات آسانسور ، متراژ سیم بکسل و سایر قطعات راه اندازی نیز قابل تغییر می باشد .

همچنین تعداد نفرات کابین آسانسور هم می تواند بر تغییر کلی لیست قیمت قطعات آسانسور تاثیر گذار باشد .

 

لیست قیمت امروز قطعات آسانسور

در مجموعه آسانسور برزده لیست قیمت های صفر تا صد قطعات آسانسور در اختیار شما مشتریان قرار می گیرد که جهت مشاهده جدید ترین قیمت ها می توانید به یکی از موارد زیر مراجعه کنید.

 

قیمت نهایی لیست قیمت قطعات آسانسور

 

قیمت تکی قطعات آسانسور

 

 

اشتراک گذاری