هزینه آسانسور در ساختمان هزینه ساختمان سازی
هزینه ساختمان سازی و آسانسور

داشتن یک خانه امن و استاندارد یکی از لازمه های زندگی ما انسان ها است که هزینه ساختمان سازی در زمان های مختلف بستگی به شرایط اقتصادی و میزان نیاز شما از طراحی داخلی و خارجی ساختمان دارد . وجود آسانسور و بخش های تفریحی در ساختمان می تواند باعث بهتر شدن زندگی بهتر شود که علاوه بر آن می تواند باعث افزایش قیمت ساختمان سازی می شود.

 

هزینه بیمه ساختمان سازی

پس از ساختمان سازی یکی از بخش های مهم در زمینه استاندارد سازی و پوشش بخشی از خسارات احتمالی جبران ناپذیر ، می تواند بیمه ساختمان و بیمه آسانسور باشد که در صورت وجود خسارت در هنگام آتش سوزی و زلزله بخش بیشتر خسارات نیز جبران می شود.

شرکت های مختلفی هستند که با شرایط مختلفی شما را در برابر آسیب های احتمالی بیمه می کنند و در صورت وجود خسارات چند درصدی از خسارت رو پرداخت می کنند.

 

هزینه ساختمان سازی به تفکیک مراحل از ابتدا

  1. در ابتدا باید از یک پیمانکار ماهر برای طراحی و ایجاد فضای مناسب اتاق ها و کاهش فضای بلا استفاده ساختمان استفاده کنید.
  2. دریافت مجوز ساخت و ساز از شهرداری منطقه
  3. محاسبه هزینه های اولیه ، مانند سیمان ، اهن ، کارگر و غیره می باشد
  4. محاسبه دقیق زمان اتمام پروژه ساختمانی
  5. محاسبه قیمت قطعات آسانسور و هزینه نصب
  6. هزینه استاندارد سازی و بیمه کل ساختمان و آسانسور
  7. پرداخت مالیات ساخت و ساز

 

قیمت ساختمان سازی و راه اندازی آسانسور

پس از اتمام مراحل اولیه ساختمان سازی که در بالا توضیح داده شده است ، وقت خرید و محاسبه هزینه آسانسور در ساختمان سازی می باشد که در این صورت نصاب شما با استفاده از شرایط فعلی ساختمان گزینه های مختلفی را از نظر قیمت و کارایی آسانسور در اختیار شما قرار می دهد .

پس از مشخص شدن نوع راه اندازی آسانسور از نظر گیربکس یا گیرلس بودن ، وقت محاسبه هزینه آسانسور در ساختمان سازی با قیمت های روز می باشد که می توانید در مجموعه آسانسور برزده از لیست های اقتصادی برای انواع پروژه های ساختمانی استفاده کنید که مبلغ کمتری را پرداخت می کنید.

 

قیمت راه اندازی آسانسور 2 طبقه الی 8 طبقه

برای راه اندازی صفر تا صد آسانسور در تعداد طبقات مختلف هزینه راه اندازی آسانسور متفاوت است که در تعداد 2 طبقه مبلغی حدودا 172.000.000 تومان را برای خرید قطعات آسنسور با کیفیت درجه یک در مجموعه آسانسور برزده می توانید خریداری کنید .

قیمت نصب و کار اجرایی آسانسور بستگی به شرایط ساختمان دارد که شرکت های نصب آسانسور این شرایط را در بند های قرار داد ذکر می کنند و سپس به راه اندازی اسانسور شما می پردازند.

هزینه نصب و راه اندازی از هزینه استاندارد سازی جدا است مگر آنکه در قرار داد ذکر شده باشد .

 

هزینه ساختمان سازی 1403

در سال 1403 قیمت برخی اقلام آسانسور به نسبت سال قبل بیشتر شده است و قیمت برخی قطعات آسانسور مانند موتور آسانسور و ریل آسانسور چند برابر شده است . مجموعه آسانسور برزده با کیفیت اصلی شرکت تولید کنندگان و گارانتی تضمینی تمامی محصولات را به شما ارائه میدهد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه آسانسور در ساختمان سازی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا از لیست قطعات آسانسور در تعداد طبقات مختلف مطلع شوید.

 

هزینه ساختمان سازی متری چند است

از آنجایی که قیمت خرید و اجاره ساختمان ها بسیار بالا رفته است ، شاید بخواهید بدانید که هزینه ساخت یک خانه در ابعاد کوچک چقدر می شود .

ساخت خانه در ابعاد کوچک به عوامل مختلفی مرتبط می باشد اما از لحاظ ساخت یک ساختمان یک طبقه با ابعاد کوچک می توان حدودا با مبلغ 200.000.000 تومان الی 300.000.000 تومان می باشد .

 

هزینه آسانسور در ساختمان سازی

اگر ساختمانی ساخته شده است و می خواهید هزینه نصب و راه اندازی آسانسور را بین طبقات ساختمانی تقسیم کنید به این صورت محاسبه می شود که مجموع هزینه راه اندازی آسانسور تقسیم بر ۱۵ می شود و هر طبقه به ترتیب یک پانزدهم، دو پانزدهم، چهار پانزدهم و هشت پانزدهم از کل مبلغ را پرداخت می‌نماید. در نتیجه، هزینه نصب آسانسور در ساختمان چهار طبقه بین طبقات اول تا چهارم به صورت درصدی زیر سهم بندی می شود.

 

هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه اول یک برابر سهم معادل ۶/۷ %
هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه دوم دو برابر سهم مالکان طبقه اول معادل ۱۳/۴ %
هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه سوم دو برابر سهم مالکان طبقه دوم معادل ۲۶/۷ %
هزینه نصب آسانسور برای مالکان طبقه چهارم دو برابر سهم مالکان طبقه سوم معادل ۵۳/۴ %

 

البته لازم به ذکر است که، روش بالا نحوه تقسیم هزینه نصب آسانسور پیشنهادی بوده و روش های دیگری نیز وجود دارد. بر اساس توافقاتی که بین اعضای ساختمان در طی یک جلسه رسمی صورت گرفته، انجام می شود و نمی توان روش ثابتی را به عنوان قانون تقسیم هزینه آسانسور در نظر گرفت.

 

اشتراک گذاری